Nasza twórczość

Nasza muzyka

Lubicie twórczość Pendereckiego, chłam Nergala czy postękiwania Bednarka?

Tak? To z przykrością uprzedzam, że źle trafiliście. No chyba, że oprócz takich ekstremalnych przeżyć duchowych lubicie też posłuchać utworów muzycznych, które mają melodię. Jeśli tak, to zapraszamy.

 

Aktualnie dostępne albumy:

Pieśni Wrzaskara (2015)

Melodie z serca (2015)

RyMa mixy

Na ulicach Barcelony (2015)

Mamy dzisiaj przyjemność zaprosić Was do wysłuchania kolejnej naszej propozycji muzycznej. Jest to piękna ballada, która skłania do zadumy nie tylko na czas wietrznej pogody, ale z powodzeniem może spełnić również rolę poetyckiej kołysanki (taki nasz specjalny prezent dla osób mających problemy ze snem). Posłuchajcie przed snem tej kojącej muzyki – kto wie?.. może zadziała lepiej niż proszki nasenne.

Jakiś czas temu nasz zaprzyjaźniony kompozytor i aranżer Ryszard Mazur skomponował muzyczny utwór pt. „Bezcenna perła”. Ta muzyka widać miała w sobie coś, bo zainspirowała z kolei zaprzyjaźnionego z nami Jana Mazura do ubrania jej w tekst i tak powstał utwór pod tytułem „Muzyka tkana wiatrem”.

Zaciekawieni spytaliśmy autora słów, dlaczego akurat nadał piosence tytuł odbiegający nieco od tytułu kompozycji muzycznej? Odparł, że jak nam się nie podoba, to możemy sobie piosenkę nazwać „Bezcenna perła”, ale on już napisanego tekstu nie myśli zmieniać.

Po przeprowadzonej naprędce analizie słów i pięciu rzutach monetą uznaliśmy, że choć obydwa tytuły pasują do tekstu jak ulał, to jednak piosenkę będziemy rozpowszechniać pt. „Muzyka tkana wiatrem”.

Utwór przedstawiamy w dwóch wersjach, tzn. w wykonaniu kompozytora i autora tekstu. Instrumentalizacja jest dziełem Ryszarda Mazura.

Ponieważ uważamy, że jest to utwór tak do słuchania, jak i do śpiewania – w dziale „muzyka” znajdziecie również samą muzykę do utworu i tekst piosenki. Mamy w Polsce tylu utalentowanych ludzi o wyjątkowych głosach – może ktoś zrobi z tego przebój?

You have no rights to post comments