Nasza twórczość

Nasza muzyka

Lubicie twórczość Pendereckiego, chłam Nergala czy postękiwania Bednarka?

Tak? To z przykrością uprzedzam, że źle trafiliście. No chyba, że oprócz takich ekstremalnych przeżyć duchowych lubicie też posłuchać utworów muzycznych, które mają melodię. Jeśli tak, to zapraszamy.

 

Aktualnie dostępne albumy:

Pieśni Wrzaskara (2015)

Melodie z serca (2015)

RyMa mixy

Na ulicach Barcelony (2015)

Jakiś czas temu udostępniliśmy naszym czytelnikom składający się z pięciu piosenek zbiór pt. „Pieśni Wrzaskara”. Były to utwory skomponowane przez współpracującego z nami Jana Mazura do jego powieści pt. „Białowąsy – starcie smoków” (wersja elektroniczna książki do darmowego ściągnięcia tutaj).

Pisaliśmy już o naszych kłopotach z ich nagraniem. Kto czytał, ten wie, że początkowo chcieliśmy, by wykonał je głośny bard Wrzaskar, ale niestety nic z tego nie wyszło. Zwyczajnie się na nas wypiął. Cóż do tej informacji można dodać? - Chyba tylko to, że nadal nas unika.

Jednak nagrane przez nas „pieśni Wrzaskara” cieszą się sporą popularnością i co ciekawe - stają się inspiracją do tworzenia ich nowych, na razie muzycznych aranżacji. Jako, że jesteśmy powszechnie znani ze swej skromności, musimy przyznać, że czegoś takiego zupełnie się nie spodziewaliśmy, zwłaszcza, że nowe aranżacje otrzymaliśmy od ich twórcy Ryszarda Mazura prawie darmo, czyli generalnie za „serdeczne dzięki”.

I właśnie dzięki temu mamy dzisiaj przyjemność zaprezentować wam w wersji instrumentalnej te melodie na naszej stronie.

O tym, że warto ich posłuchać, chyba najlepiej świadczy zasłyszana przypadkiem wypowiedź Wrzaskara na ich temat. Rzekł podobno tak:

„Nie przeczę, że nowe aranżacje śpiewanych przeze mnie w „Białowąsym” utworów są melodyjne, lekkie, przyjemne i łatwo wpadają w ucho, ale to mnie nie zaskakuje, bo przecież gdyby było inaczej, to bym tych pieśni przecież nie wykonywał. Co do samej instrumentalizacji... ja bym tak zagrać nie potrafił... jak zapewne wiecie, ja akompaniuję sobie tylko na gitarze”.

Przedstawiamy zatem pięć nowych aranżacji muzycznych w wykonaniu Ryszarda Mazura do następujących utworów:

1. Przygoda z niedźwiedziem.

2. Piosnka o Wojdraku.

3. Długą Doliną.

4. Przy Strasznej Skale.

5. Modlitwa mnicha.

 

Powyższe aranżacje znajdziecie tutaj.

You have no rights to post comments