Nasza twórczość

Nasza muzyka

Lubicie twórczość Pendereckiego, chłam Nergala czy postękiwania Bednarka?

Tak? To z przykrością uprzedzam, że źle trafiliście. No chyba, że oprócz takich ekstremalnych przeżyć duchowych lubicie też posłuchać utworów muzycznych, które mają melodię. Jeśli tak, to zapraszamy.

 

Aktualnie dostępne albumy:

Pieśni Wrzaskara (2015)

Melodie z serca (2015)

RyMa mixy

Na ulicach Barcelony (2015)

Wiemy, że niektórym wielbicielom muzyki, kiedy znajdą się na skraju załamania - najbardziej przeszkadza w piosenkach głos artysty. Doskonale rozumiemy sytuację, gdy zmęczony człowiek chciałby odpocząć od głosu swojego płaczącego dziecka, albo np. od krzyków współmałżonka. Młodsi mają pewnie podobne odczucia po niektórych przejściach z rodzicami, czy nauczycielami. Wtedy wydaje się, że najlepszym pomysłem na dojście do stanu równowagi jest zamknięcie się w pokoju i włączenie sobie jakiejś kojącej muzy.

Włączamy audio, a tu przykra niespodzianka. Z głośnika wydziera się jakiś artysta i nasze wzburzenie jeszcze rośnie.

Żebyście mieli możliwość zaznania relaksu w kontakcie z naszymi “dziełami” muzycznymi, w dziale “Muzyka – nasze” publikujemy kolejny zbiór nagrań.

Tym razem są to utwory wyłącznie instrumentalne, których autorem jest współpracujący z nami od wielu już lat Ryszard Mazur. Sam Autor twierdzi, że wszystkie te utwory to miksy z jego wcześniejszych nagrań. Próbował nam nawet wytłumaczyć, co to są miksy i jak one powstały, ale sami wiecie, jak to jest z tłumaczeniami. Jedni załapią od razu, inni – jakby nieco wolniej. My zrozumieliśmy od razu, ale niestety, nie potrafimy tego dokładnie powtórzyć.

Spróbujemy więc wytłumaczyć tę technologię najprościej, jak potrafimy. Mówiąc wprost, Autor chyba powycinał ze swoich utworów co fajniejsze kawałki, wymieszał je i posklejał. Oczywiście, potem jeszcze profesjonalnie wygładził połączenia, aby nie raniły uszu i tak powstało pięć zupełnie innych utworów, które nazwał mixami.

Wikipedia pisze o miksowaniu m. in. tak: - “Można uznać, że miks jest nie tylko czynnością natury technicznej, lecz w pewnym sensie artystycznym dziełem, którego budulcem są nagrane już dźwięki, a instrumentem konsoleta.”. Tak więc sami widzicie, że to nie kaszka z mleczkiem, ale dziedzina sztuki.

Utwory znajdziecie tutaj: http://www.oboknurtu.pl/index.php/muzyka/download/ryma-mixy

You have no rights to post comments