Inne

Jakiś czas temu trafiłem na informację o ponoć fascynującej przestrzeni zaaranżowanej w Goczałkowicach. Zachęcony opisem i załączonymi zdjęciami postanowiłem udać się za Pszczynę i sprawdzić, czy ta oaza zieleni i kwiatów (nosząca nazwę ogrodów „Kapias”) jest rzeczywiście warta obejrzenia. Wybrałem się więc do Goczałkowic, i nie żałuję.

Cztery hektary żyznej ziemi obsadzone nieprzebranym mnóstwem kwiatów, traw i różnokolorowych krzewów - podzielono na mniejsze obszary różniące się między sobą stylem założonych na nich ogrodów. Można tam spokojnie spędzić kilka godzin... odpoczywając od miejskiego gwaru i chłonąc całym sobą niesamowite piękno przyrody.

Baśniowa atmosfera, przepiękna kolorystyka, różnorodność roślinnej szaty i rozmieszczone ze smakiem elementy małej architektury ogrodowej - to niecodzienna uczta dla zmysłów oraz wyjątkowa przestrzeń pobudzająca do tworzenia... i to nie tylko w dziedzinie ogrodnictwa.

 

Na przykład ja (zainspirowany pięknem szaty roślinnej ogrodów) po powrocie z eskapady stworzyłem obraz zatytułowany „Kwiaty z ogrodów Kapias”. Obraz wygląda mniej więcej tak:

PS1. Ogrody są zlokalizowane przy centrum ogrodniczym.

PS2. Wstęp do ogrodów i zwiedzanie jest darmowe.

 

Wybrane zdjęcia wykonane w ogrodach „Kapias” możecie zobaczyć w naszej galerii.

You have no rights to post comments