Nasza twórczość

Nasza muzyka

Lubicie twórczość Pendereckiego, chłam Nergala czy postękiwania Bednarka?

Tak? To z przykrością uprzedzam, że źle trafiliście. No chyba, że oprócz takich ekstremalnych przeżyć duchowych lubicie też posłuchać utworów muzycznych, które mają melodię. Jeśli tak, to zapraszamy.

 

Aktualnie dostępne albumy:

Pieśni Wrzaskara (2015)

Melodie z serca (2015)

RyMa mixy

Na ulicach Barcelony (2015)

Dawno już nie prezentowaliśmy tutaj naszej muzyki. Gdyby kogoś interesowało dlaczego do tego doszło, to chętnie odpowiemy i solennie obiecujemy, że niczego przed wami nie zataimy.

A na razie proponujemy wam kolejną porcję naszych utworów słowno-muzycznych, czyli generalnie piosenek. Jest to pięć utworów napisanych do drugiej części przygód wojdraka Himeralta – tytułowego bohatera cyklu powieściowego pt. Białowąsy.

Samą powieść wkrótce udostępnimy wam do czytania. Żebyście jej nie przegapili, już teraz przedstawiamy jej okładkę:

Zaś co do prezentowanych utworów, poniżej znajdziecie ich zestawienie:

1. Strach (kompozytor – Ryszard Mazur)

2. Modlitwa Braci Mniejszych (kompozytor – Jan Mazur)

3. Pieśń Nerbarda (kompozytor – Jan Mazur)

4. Władca czasu (kompozytor – Jan Mazur)

5. Róża (kompozytor – Jan Mazur)

 

Wszystkie piosenki usłyszycie w wykonaniu Jana Mazura, który jest jednocześnie autorem słów do wszystkich utworów. Jak widzicie, uznaliśmy wspaniałomyślnie, że skoro sobie wymyślił te piosenki, to niech je sobie zaśpiewa... to chyba jest sprawiedliwe.

Muzykę zaaranżował Ryszard Mazur, więc też przymusiliśmy go, by ją profesjonalnie wykonał i nagrał.

Piosenki znajdziecie tutaj.

Dla Chrześcijan rozpoczął Wielki Post. Na ten czas dedykujemy wszystkim naszym czytelnikom nowy utwór, a właściwie refleksyjną piosenkę pt. Com uczynił?

Autorem słów i jednocześnie kompozytorem muzyki jest Jan Mazur, zaś ciekawą aranżację muzyczną stworzył, jak zawsze niezastąpiony Ryszard Mazur.

Piosenkę znajdziecie, jak zwykle w dziale Muzyka – Nasza twórczość, a konkretnie tutaj.

Mamy dzisiaj przyjemność zaprosić Was do wysłuchania kolejnej naszej propozycji muzycznej. Jest to piękna ballada, która skłania do zadumy nie tylko na czas wietrznej pogody, ale z powodzeniem może spełnić również rolę poetyckiej kołysanki (taki nasz specjalny prezent dla osób mających problemy ze snem). Posłuchajcie przed snem tej kojącej muzyki – kto wie?.. może zadziała lepiej niż proszki nasenne.

Jakiś czas temu nasz zaprzyjaźniony kompozytor i aranżer Ryszard Mazur skomponował muzyczny utwór pt. „Bezcenna perła”. Ta muzyka widać miała w sobie coś, bo zainspirowała z kolei zaprzyjaźnionego z nami Jana Mazura do ubrania jej w tekst i tak powstał utwór pod tytułem „Muzyka tkana wiatrem”.

Zaciekawieni spytaliśmy autora słów, dlaczego akurat nadał piosence tytuł odbiegający nieco od tytułu kompozycji muzycznej? Odparł, że jak nam się nie podoba, to możemy sobie piosenkę nazwać „Bezcenna perła”, ale on już napisanego tekstu nie myśli zmieniać.

Po przeprowadzonej naprędce analizie słów i pięciu rzutach monetą uznaliśmy, że choć obydwa tytuły pasują do tekstu jak ulał, to jednak piosenkę będziemy rozpowszechniać pt. „Muzyka tkana wiatrem”.

Utwór przedstawiamy w dwóch wersjach, tzn. w wykonaniu kompozytora i autora tekstu. Instrumentalizacja jest dziełem Ryszarda Mazura.

Ponieważ uważamy, że jest to utwór tak do słuchania, jak i do śpiewania – w dziale „muzyka” znajdziecie również samą muzykę do utworu i tekst piosenki. Mamy w Polsce tylu utalentowanych ludzi o wyjątkowych głosach – może ktoś zrobi z tego przebój?

Trwa okres Wielkiego Postu... czas rozważania i uwielbienia nieskończonej miłości Boga do człowieka, która sprawiła, że jednorodzony Syn Boży, Jezus Chrystus - oddał za nas życie, przybity gwoźdźmi naszych grzechów do krzyża.

To czas, kiedy Chrystus kolejny raz wychodzi nam na spotkanie, by wziąć na swoje ramiona brzemię naszych grzechów.

To ta chwila, gdy Bóg krocząc po drogach naszego życia... szuka Ciebie i mnie – byśmy mu pozwolili się objąć swoją miłością. Albo może stoi gdzieś przy drodze i czeka z wyciągniętą ręką, choćby na najmniejszy gest z naszej strony.

A my... zawaleni pracą, skupieni na naszych problemach, oślepieni swoim odbiciem w lustrze, zajęci tysiącem ważnych spraw.

Dobry Boże... tak nam trudno Cię zauważyć, gdy spokojnie stoisz w ciszy i tylko na nas spoglądasz z nadzieją...

Zapraszamy dzisiaj do wysłuchania refleksyjnej piosenki... takiej w sam raz na ten czas. Jej twórcą i wykonawcą jest Jan Mazur, zaś instrumentalizacja jest dziełem Ryszarda Mazura.

Jakiś czas temu udostępniliśmy naszym czytelnikom składający się z pięciu piosenek zbiór pt. „Pieśni Wrzaskara”. Były to utwory skomponowane przez współpracującego z nami Jana Mazura do jego powieści pt. „Białowąsy – starcie smoków” (wersja elektroniczna książki do darmowego ściągnięcia tutaj).

Pisaliśmy już o naszych kłopotach z ich nagraniem. Kto czytał, ten wie, że początkowo chcieliśmy, by wykonał je głośny bard Wrzaskar, ale niestety nic z tego nie wyszło. Zwyczajnie się na nas wypiął. Cóż do tej informacji można dodać? - Chyba tylko to, że nadal nas unika.

Jednak nagrane przez nas „pieśni Wrzaskara” cieszą się sporą popularnością i co ciekawe - stają się inspiracją do tworzenia ich nowych, na razie muzycznych aranżacji. Jako, że jesteśmy powszechnie znani ze swej skromności, musimy przyznać, że czegoś takiego zupełnie się nie spodziewaliśmy, zwłaszcza, że nowe aranżacje otrzymaliśmy od ich twórcy Ryszarda Mazura prawie darmo, czyli generalnie za „serdeczne dzięki”.

I właśnie dzięki temu mamy dzisiaj przyjemność zaprezentować wam w wersji instrumentalnej te melodie na naszej stronie.

O tym, że warto ich posłuchać, chyba najlepiej świadczy zasłyszana przypadkiem wypowiedź Wrzaskara na ich temat. Rzekł podobno tak:

„Nie przeczę, że nowe aranżacje śpiewanych przeze mnie w „Białowąsym” utworów są melodyjne, lekkie, przyjemne i łatwo wpadają w ucho, ale to mnie nie zaskakuje, bo przecież gdyby było inaczej, to bym tych pieśni przecież nie wykonywał. Co do samej instrumentalizacji... ja bym tak zagrać nie potrafił... jak zapewne wiecie, ja akompaniuję sobie tylko na gitarze”.

Przedstawiamy zatem pięć nowych aranżacji muzycznych w wykonaniu Ryszarda Mazura do następujących utworów:

1. Przygoda z niedźwiedziem.

2. Piosnka o Wojdraku.

3. Długą Doliną.

4. Przy Strasznej Skale.

5. Modlitwa mnicha.

 

Powyższe aranżacje znajdziecie tutaj.