Inne

Tegoroczne dożynki miasta Katowice odbyły się na stadionie klubu sportowego Podlesianka, a jeśli dożynki, to nie mogło obyć się bez części artystycznej. Uroczystość uświetniły więc m. in. występy: zespołu regionalnego „Podlesianki”, góralskiej kapeli, czy zespołu „Hit Boyz”.

Na płycie stadionu zlokalizowano wystawę drobnego inwentarza, stoiska Związku Pszczelarzy,  a także MDK (prezentujące: ceramikę, rękodzieło, publikacje itp.).

Co ciekawe, na płocie stadionu (od ulicy Sołtysiej) w pobliżu głównego wejścia usytuowano artystyczną wystawę obrazów Jana Mazura (zorganizowaną w porozumieniu z MDK „Południe”).

Oczywiście, byliśmy na miejscu, dokładnie przyjrzeliśmy się eksponowanym pracom i musimy stwierdzić, że wystawa na płocie, to znakomity pomysł, a wystawiane dzieła warto było zobaczyć.

Patrząc z lewej strony, wyglądało to mniej więcej tak:

Patrząc zaś z prawej, płot strojny w obrazy prezentował się równie ciekawie.

Żeby nikt nas nie podejrzewał, że pokazujemy obrazy w taki sposób, by ukryć ich niedostatki, poniżej przedstawiamy kolejne fotografie:

Jak widzicie, było na co popatrzeć i choć na chwilę zapomnieć o życiowych kłopotach – chyba, że ktoś akurat przyjechał na stadion rowerem... i z żalem skonstatował, że miejsce - w którym zawsze przypinał rower do płotu, tym razem zostało oddane w posiadanie sztuce artystycznej . 

Oczywiście rozumiemy, że w takiej sytuacji można sztuki nie kochać, i tym bardziej doceniamy, że każdy z przybyłych rowerzystów (w tak trudnej chwili) potrafił się zachować godnie i z kulturą.

Wracając zaś do samej wystawy „na płocie”... uważamy, że to było prawdziwe wyjście z kulturą do ludzi. To  było coś świeżego i nowatorskiego... ale na przyszłość marzy nam się zdecydowanie dłuższy płot, albo jakieś inne, ciekawe miejsce, o znacznie większych możliwościach wystawienniczych w zakresie eksponowania sztuki artystycznej w plenerze. 

A w podziękowaniu dla kierownictwa i pracowników MDK „Południe” – załączamy kwiaty.

Jest to obraz (współpracującego z nami Jana Mazura), który na wystawie nie był prezentowany.

 

PS. Pomysł ze sztuką na płocie nie jest nowy. Obserwowaliśmy już kiedyś próby z podobną, cieszącą oko prezentacją sztuki... choćby przy ulicy Marzanny.

 

You have no rights to post comments